Uusimad postitused:

KÖÖGIMÖÖBLI VALIMINE: MASSTOODETUD KÖÖGIMÖÖBEL VS ERITELLIMUSEL VALMISTATUD KÖÖGIMÖÖBEL

Eritellimusel ja vastavalt kliendi nägemusele valmistatud tooted ning n-ö “aeglane” elustiil on moes. Üha rohkem tellitakse rõivaid rätsepalt ning ostetakse mööbel oma kodu eripärasid silmas pidades keskkonna suhtes vastutustundlikelt ettevõtjatelt. Ka eritellimusel valmistatud kvaliteetne köögimööbel on osa üha suuremat populaarsust koguva eluviisi viljelemisest. Aga kumb on siiski parem ‒ kas masstoodanguna valminud lihtsalt ja odavalt soetatud köögimööbel või tellida uus ning just Sinu pere vajadustele vastav köök?

3 OLULIST NÜANSSI, MIDA KAALUDA ERITELLIMUSEL KÖÖGI OSTMISEL:

  • Hind. Köögimööbli maksumus on määrav tegur igas majapidamises. Mingil hetkel tuleb ju kõigil n-ö hinnalagi ette. Tehastes masstoodetud köögimööbel on kindlasti odavam, kui võrrelda seda eritellimusel valmistatud komplektiga, kuid silmas tuleks pidada ka seda, et masstoodetud kaup on pea alati kehvema kvaliteediga ega pruugi väga kaua vastu pidada. Kui nii juhtub, tuleb juba kord kulutatud raha uuesti investeerida ning algne hinnavõit muutub hoopis kaotuseks. Kirjutasime teemal odav vs eritellimusel valmistatud köögimööbel veidi erineva nurga alt ka ühes varasemas blogipostituses. Viska kindlasti pilk peale!
  • Isikupära. Masstoodetud köögimööbel on kindlasti väga esteetiline ja võib järgida ka globaalseid köögimaailmatrende, kuid eritellimusena valmistatud köök on otsast lõpuni selle tellija nägu. Kui on soov välimuselt ja funktsionaalsuselt just oma pere vajadustele sobiv köök osta, siis on mõttekas tellida päris uus köök, mille iga nüanss on läbimõeldud ja 
  • spetsiaalselt Sinu nõudmistele disainitud. Sest me kõik soovime ju elada kodus, mis on meie endi nägu ja tegu. Oluline märksõna on siin funktsionaalsus, sest igal perel on omad viisid, kuidas nad asju teevad ning neile kohandatud köök säästab aega ja hoiab meele positiivsena!
  • Vastupidavus. Kui kaalukauss kaldub masstoodetud köögimööbli suunas, sest see on rahakotile sõbralikum ja toode ise kiiremini kättesaadav, siis võib see otsus teile iroonilisel moel hoopis karuteene teha. Kuidas nii? Eritellimusel valmistatud köögimööbel on kindlasti kvaliteetsem ning seetõttu ka vastupidavam ja teenib Sinu pere vajadusi pikki aastakümneid. Masstoodetud köögimööbel võib seevastu laguneda juba mõned aastad peale selle soetamist ning vajada remonti või uue vastu vahetamist. Lisaks ekstrakulutustele on see koormav ka keskkonnale. Ole nagu Amazoni asutaja Jeff Bezos, kes on muuseas ka rikkuselt teine inimene maailmas, ning mõtle pikaajaliselt!

Nagu näha, siis ei pruugi esialgu odavamana tunduv masstoodetud köögimööbel suures plaanis nii soodne ollagi. Soovitame enne nii tähtsat ostuotsust, nagu seda on köök, kõik olulised asjaolud (pere iseloom ning vajadused) läbi kaaluda ja alles seejärel otsus langetada.

Kui Sul tekkis küsimusi eritellimusel valmistatud köökide kohta, siis võta julgelt ühendust meie ekspertidega nii Tallinna kui Tartu esinduses!