GARDEROOBID

Elu ilma garderoobita on tänapäeval võimatu ette kujutada. Kvaliteetne garderoob aitab mugavalt mahutada riideesemeid ja igal inimesel on võimalus valida just talle sobiv garderoobisüsteem vastavalt tema vajadustele.
Meie garderoobid on valmistatud 16mm või 22mm kvaliteetsest melamiinkattega ja plastikkandiga puitlaastplaatidest ning valikus on üle 30 erineva puitimitatsiooni tooni.
Koos lisatarvikutega, nagu sahtlid, kapikorvid, väljatõmmatavad tasapinnad või riidepuu torud on võimalik luua suurepärane interjöör. Melamiinplaatidest valmistatud garderoobid on praktilised ja vastupidavad ning sobivad igasse kodusse.

Garderoobisüsteemide projekteerimisel kasutame spetsiaalset arvutiprogrammi, mille abil saame luua realistliku pildi mööblist juba enne selle valmimist. Teostame vajalikud mõõtmised ja koostame hinnapakkumisi, mis on klietidele tasuta. Pakume transpordi- ja paigaldusteenust meie poolt valmistatud toodetele.
Kui korteri pindala võimaldab, siis oleks parem eraldada garderoobile kogu tuba. Selle ruumi minimaalne pindala peab olema 3-6 ruutmeetrit. S-30 süsteemi uksed sulgevad sissepääsu garderoobituppa ning jätavad tavalise sisseehitatud kapi mulje. Kui korteris pole ruumi eraldi garderoobitoale, siis liuguste abil saab eraldada toanurga või teatud osa toast.
Hea põhjus vana seinakapp välja vahetada või panipaik korda teha!
Garderoobi või köögimööbli tellimiseks pöördu meie Tallinna esindusse aadressil Tatari 23/25 või Tartu esindusse Fortuuna 1.

GARDEROOBISÜSTEEMIDE MUDELID

KUHU GARDEROOB PAIGALDADA?

Sisseehitatud kapp paigaldatakse ruumi arvestusega, et kapi karkassiks jäävad toa seinad, põrand ja lagi. St enamik kapi kandedetaile kinnituvad vahetult ruumi enda konstruktsioonidele. Sellise lahenduse plussideks on kapi 

vastupidavus, tugevus ja raha kokkuhoid. Kapp ei pea olema täielikult nišši sisse ehitatud – võib kasutada näiteks ühte või kahte külgpaneeli.

Selline kapp katab nišši ilusate ustega ja sulandub kenasti igasse interjööri kui erinevate detailidega seinasektsioon. 

Osaliselt sisseehitatud garderoob täidab täielikult ruumala, mis on talle eraldatud. Siiski jääb peaaegu alati kapi- ja toalae, samuti kapi- ja toaseinte vahele väike vahe – ideaalselt ühetasaseid seinu ega lagesid majades kahjuks ei ole. Mööbli seerianäidistest erinevalt vastab tellimustööna tehtud kapp täiesti talle eraldatud ruumi gabariitidele.

Eraldiseisev kapp – selle peamine eripära seisneb selles, et see ei vaja ruumiga kokkusobitamist ning seda kappi saab ka mujale nihutada. Sisseehitatud kapp aga “seab end sisse igaveseks”, st selle kaasa võtmiseks uude kodusse on vaja teha täiendavat tööd. 

Walk-in garderoob on suurem ruum, kuhu (nagu nimigi reedab) mahub sisse kõndima. Kuigi ideaalne on eraldada sellise igapäevase luksuse jaoks eraldi tuba, siis piisab ka näiteks magamistoas ühe osa eraldamisest liuguste või vaheseinaga. 

Nurga garderoob on igati sarnane ülejäänud garderoobidele, kuid ta on paigutatud nurka. Nurga garderoobi puhul kasutatakse ära kogu olemasolev ruum. Selline lahendus sobib hästi, kui ülejäänud toa seinad on juba kasutuses ja ainus vaba ala ongi toa nurgas.

Mida peab meeles pidama?

Magamistoa garderoobidele

Magamistoa garderoobide puhul tuleks võtta arvesse, mitme inimese riideid peab garderoob mahutama. Kui inimesi on üle ühe ja riideid palju, siis võib garderoobikapi pind haarata enda alla terve toaseina. Seda oleks soovituslik arvesse võtta juba toa kujundust planeerides. Tark oleks garderoobikapi sisemust planeerides mõelda sokkidele ja pesule, mida on kõige mugavam hoida eraldi sahtlites.

Esiku garderoob peaks asetsema korteri sissepääsu juures, siis saab sinna eriti mugavalt paigutada nii enda kui ka külaliste ülariideid. Uksele sobib hästi peegel. Kuigi mõned riiulid võivad olla vajalikud, et ladustada talveperioodil ka mütse ja kindaid, peaks suur osa kuuluma siiski stangele. Stange peale on mugav riputada nii pikemaid kui ka lühemaid mantleid ning jopesid. Vahel õnnestub esikugarderoobi sisse ära peita ka näiteks pesumasin või kuivati. Kõik sõltub inimese vajadustest ja saada olevast ruumist.

Kaldseina all olev garderoob võib olla nutikas nipp, kuidas ruumi maksimaalselt ära kasutada. Ehitades kaldseina juurde garderoobi, ei lähe kaduma ruum, kus muidu tõenäoliselt muid tegevusi teha oleks ebamugav. Olenevalt seinakaldest ja ruumist saab meilt tellida lahenduse, mis sobib just sinu ruumiga.

Lastetoa garderoob on hea võimalus tekitada koht, kuhu mahuvad peale riiete ära ka mänguasjad. Sellises garderoobis tuleks panna stanged madalamale ning jalanõuderiiulid teha kitsamad, sest lasteriided ei võta nii palju ruumi. Lastetoa garderoobi aitavad seestpoolt jaotada näiteks korvriiulid. Kui lapsi on üle ühe ja ruum on suur, siis võib garderoobikapi abil ka toa kaheks jaotada.

Garderoob väikesele ruumile tuleb väga täpselt läbi mõelda. Esmalt peaks leidma ala, mis kõige vähem kasutust leiab. Seejärel tuleks vaadata, kas sinna mahuks mõistlike mõõtmetega garderoobikapp ära. Eriti väikese ruumi puhul võib vajadusel garderoobikappi teha ainult riiulid nii, et riidepuud ei mahugi rippuma.

GARDEROOBI PLANEERIMINE

Garderoobikappi planeerides tuleb eelkõige arvesse võtta enda eelistusi ja ruumi võimalusi. Siiski, on mõned juhtnöörid, mida oleks hea tava arvesse võtta. Näiteks võiks garderoobikapi sügavus (uksed k.a) olla vähemalt 650mm ja rohkemgi, kuid mitte üle 800mm. Muidu on ligipääs riiulite tagumistele osadele piiratud ning kapp võtab rohkem ruumi, kui seda reaalselt vastu annab.

Üldiselt ei peaks riiulite ja sahtlite sobitamise pärast muretsema, sest neid on saadaval väga erinevate sügavustega. Pigem pöörake tähelepanu riputavatele riietele, mis lähevad kapi uste ja tagaseina vahele. Kindlasti peab ära mahutama ka laiema riidepuu, kuid vajadusel saab kasutada näiteks väljatõmmatavaid riidepuutorusid. Need võimaldavad riideid üksteise taha mahutada.

Enne kui hakata garderoobikappi tellima, tuleks mõelda, kuhu kapp toas täpsemalt läheb. Sellest omakorda saab teada vajamineva garderoobikapi mõõdud ja seinte arvu. Lisaks mõelge kapi sisule:
Kas ja kui palju riiuleid kappi peaks mahtuma?
Kas eelistate riideid stangele riputada või soovite palju korvriiuleid?

Kõik sõltub lõpuks teie enda vajadustest ja maitsest. Alates sellest momendist, kui olete oma garderoobi välja valinud ja teete tellimuse, võtab garderoobi valmimine aega 4-6 nädalat.

MILLISTE LIUGUSTE VAHEL SAAB VALIDA?

Meie tootevalikusse kuuluvad:
Alumiiniumprofiilid – Alumiiniumraamiga liuguksed on saadaval 26 profiili ja värvivalikuga: Alumiiniumraamiga liuguksed on hea hinna ja kvaliteedi suhtega. Nad on stiilse välimusega ning sobivad kasutamiseks nii kapiustena, ruumieraldajatena kui ka läbipaistva klaasi puhul. Profiile on saadaval lisaks standardvärvidele ka RAL kataloogi alusel erinevates värvitoonides.
Melamiinraamiga liuguksed – Melamiinraamid sobivad eelkõige puidutoonides mööbli austajale. Melamiinraamide puhul kasutatakse spetsiaalseid alarattaid, mis taluvad suuremat koormust ning võimaldavad kasutada suuremõõtmelisi ja raskeid uksi.
Spoonraamiga liuguksed – Spoonraam on naturaalse ilmega liugukse profiil. Sarnaselt melamiinraamile kasutatakse suuri raskuseid taluvaid alarattaid, mis võimaldavad suuremõõtmeliste uste kasutamist.

MILLINE GARDEROOBI SISUSTUS VALIDA? SAHTLID, KORVID, RIIULID?

Enam ammu pole garderoobid pelgalt riiulite ning riidepuutorudega kapid. Lisandunud on korvid, sahtlid, riputuskonksud ja muu. Erinevaid lahendusi veelgi nutikamaks ja mugavamaks asjade hoiustamiseks tuleb aina juurde ning taoline võimaluste rohkus võib esmakordse garderoobisüsteemi tellija üpris nõutuks jätta.

Kui rääkida sisekapi riiulitest, siis selle jaoks kasutame alati melamiinplaate. Materjalivalik ise on suur ja kõige parema ülevaate saad, kui tuled ja tutvud sellega kohapeal salongis.
Sinu valiku lihtsustamiseks tutvustame erinevaid garderoobi sisu võimalusi.

SELGITA VÄLJA VAJADUS

Hästi planeeritud garderoob mahutab kõik sinu riided ja hoiustamist vajavad esemed, seega soovitamegi kõigepealt välja selgitada, mida soovid üldse garderoobis hoida.
Alustuseks tee oma riidekapis inventuur. Nii saad hea ülevaate sellest, kui palju ning millised rõivad sul on. Samuti vaata üle jalanõude riiul ja muud kapid ning panipaigad – ehk soovid garderoobis hoida ka käe- ja seljakotte, kohvreid, ehteid, peakatteid, laste mänguasju, majapidamistarbeid või muid esemeid. Kui sul pole eraldi ruumi riiete triikimiseks ja kuivatamiseks, jäta garderoobi eraldi koht ka triikimislaua ning kokkupandava pesukuivatusresti jaoks.

SAHTLID, KORVID, RIIULID JA MUUD LAHENDUSED

Riiulid on garderoobi sisustuses soodsaim lahendus. Nad asendavad lihtsasti korve ja sahtleid ning samuti on riiulil olevad asjad hästi nähtavad ja lihtsasti ülesleitavad. Riiulitel on hea ladustada kampsuneid ning muid mitte kortsuvaid rõivaid, samuti tekke, patju ja teisi suuremaid esemeid.

Korvid on valmistatud vastupidavast terastraadist ja liiguvad rullikutega siinidel. Korve on erinevates laiustes, kõrgustes ning ka erinevat värvi. Korvides saad hoida enamikke rõivaid, mida riidepuule panna ei soovi. Korvide eeliseks on see, et õhk liigub korvide ümber vabalt ja nii ei teki harvemini kasutatavatele rõivastele ebameeldivat lõhna juurde.

Sahtlid sobivad hästi aluspesu, sokkide, sukkade ning muude väiksemate asjade hoidmiseks. Samuti on sahtlitesse hea panna meigitarbeid ja ehteid.

Riidepuutorud on garderoobikapi lahutamatu osa, sest riidepuuga riputamist vajavaid rõivaid on tavaliselt kõigil. Riidepuudele saad riputada ka püksid, et need vähem kortsuksid ja kergemini ülesleitavad oleksid.

Riputuskonksud on praktilised mütside, kaabude, käekottide, püksirihmade, vööde, lipsude ja muu hoiustamiseks.

Garderoobi sisustuse valik ei lõpe siin. Näiteks saame paigaldada ka väljatõmmatavaid tasapindu ja peegleid. Rohkem ning personaalsemaid lahendusi oskavad välja pakkuda meie spetsialistid.

MILLISEID VALGUSTUSLAHENDUSI SAAB VALIDA?

Nagu ka muid aspekte, siis tuleks garderoobivalgustusele mõelda juba planeerimise järgus. Hästi valgustatud garderoob on kõrge kasutusmugavusega ning võib kujuneda lausa disainielemendiks omaette.

Üks aina enam populaarsust koguv variant on LED-valgustite ribad. LED-valgustid on ajaga aina taskukohasemaks muutunud ja valikus on palju erinevaid toone vastavalt inimese eelistustele. LEDi suurteks plussideks on ühtne valgustus, vähene energiatarbimine, väikesed mõõtmed. Lisaks ei kuumene LED-lambid üle ning on seega ohutud.

LED-lambid muudavad mugavaks valikuks ka see, et neid saab paigaldada nt nii liikumisanduri kui ka puldiga juhitavaks. Reguleeritava valgusintensiivsusega saate muuta meeleolu hubasest väga valgusküllaseks.

Lisalahendused garderoobi valgustamisel on näiteks halogeenlambid, mis on levinud oma soodsa hinna tõttu ja valgusketid (fairy lights). Valgusketid on pigem romantilise välimusega, kuid tänu väga laiale valikule leiab endale igaüks siit midagi. Siiski, üldjuhul on nende puhul valgustamisvõimsus pigem tagasihoidlik.

Garderoobisüsteemi integreeritud valgustus on diskreetne ja peaaegu nähtamatu. Kui õigeaegselt planeerida, saab sellist valgustust paigaldada sahtli sisemustesse, liuguste siinidesse või riiuliplaatidesse süvistatuna.

GARDEROOBI TELLIMINE. MILLISED SAMMUD TULEKS TEHA?

1.

Mõtle. Hinda enda või oma perekonna vajadusi – kui palju ruumi oleks vaja, milliseid asju garderoobis hoitaks. Hinda oma kodu võimalusi – kuhu ja kui suure garderoobi saab paigutada (kas ruumiga on kitsas või saaks garderoob enda alla võtta koguni terve toa).

2.

Mõõda. Kuigi enne töödega alustamist teostab ka tootja vajalikud mõõtmised, on esialgse ülevaate ja hinnapakkumise jaoks väga hea, kui on olemas vähemalt mingi orientiir. Sellest lähtuvalt saab juba esimesel konsultatsioonil lahendusi välja pakkuda.

3.

Disainime. Projekteerimistarkvara abil valitakse välja parim lahendus ja paigutus. Mõtlema peab ka garderoobi toonile ning kogu võimalikule lisatarvikute süsteemile (sahtlid, korvid, tasapinnad jne). Kliendi soovid + spetsialisti nõuanded = parim lahendus!

4.

Toodame. Valminud jooniste põhjal algab juba tegelik tootmisprotsess. Grandber Sisustus valmistab garderoobid kvaliteetsest melamiinkattega ja plastikkandiga puitlaastplaatidest – kvaliteedi osas järeleandmisi ei tehta.

5.

Paigaldame. Valminud tööle teostame ka paigalduse – tuleme kohale ning paigaldame koostöös kliendiga projekteeritud garderoobid täpselt sinna, kuhu vaja. Osav koduperemees saab küll vajadusel ka ise paigaldusega hakkama ja võib meiepoolsest paigaldusest loobuda. 

6.

NAUDI! Ideaalselt ruumi sobituv kapp on valmis mahutama nii sinu kauneimaid kleite kui ka surfivarustust. 

Siinkohal tuletame meelde, et kui sa ei tunne end kindlalt mõnes varasemas etapis, siis võid spetsialistid kaasata juba protsessi alguses – Grandber Sisustuse eksperdid koostavad omapoolse pakkumise, millest saad mõtete kogumisel lähtuda.