Uusimad postitused:

KUIDAS ÄRA TUNDA PROFESSIONAALSED KÖÖGIMÖÖBLI TOOTJAD

Kokkuhoid on ostujõud, teab väita üks tuntud ütlus. On aga asju, mille pealt ei ole mõistlik säästa. Näiteks kvaliteetne toit, vastupidavad talvejalatsid, korralik auto ning professionaalsed köögimööbli tootjad. Me kõik teame kedagi, kes teab kedagi, kellega juhtus selline lugu, mil raha kokkuhoiu eesmärgil palgati ebausaldusväärne töötegija.

Toome alljärgnevalt välja mõned hoiatuslikud stsenaariumid, mis võivad tekkida siis, kui püütakse raha kokku hoida ning palgatakse kogenematu tegija. Üldjuhul annab see hoopis tagasilöögi ning kogu projekt läheb maksma rohkem, kui algselt plaanis oli. Kvaliteetse töö teeb ära ikka vaid õppinud ja kogenud töömees

Ettevaatust! Ära satu ebaprofessionaalse köögimööb

3 HOIATUSLIKKU STSENAARIUMIT:

  1. Peretüli. Kujuta ette järgmist olukorda: Sa soetasid endale uue ja uhke köögimööbli, kuid ei mõelnud koheselt selle paigaldamisele. Sinu sugulane lubab kogu töö poole odavamalt ära teha. Suure tõenäosusega lõpeb ettevõtmine aga suure peretüli ja tegemata tööga.

Miks? Sest sugulasel on küll ehk head plaanid, kuid tal puudub vajalik oskusteave ja kogemus. Tema esialgne soov head teha lõpeb katastroofiga, millel on hävitav mõju ka Sinu rahakotile, sest lõpuks peavad ikkagi professionaalid töö ära tegema. Lisaks rikub selline kogemus tõenäoliselt ka teie suhted ning kaotajaks jäävad selles loos kõik.

Loo moraal: vali köögimööbli tootjad, kellel on ette näidata nii aastate pikkust kogemust, kui ka rahulolevaid kliente.

  1. Õhku haihtunud töövõtja. Või järgmine stsenaarium: Sul on soov oma köögis kevad-suvist värsenduskuuri teha. Oled teinud internetis uurimustööd, valinud välja uue ägeda köögimööbli  ja leidnud soodsa pakkumise, kus lubatakse töö kvaliteetselt ja õigeaegselt ära teha. Nii aga ei lähe. Peale tööde algust kaob töövõtja kui vits vette ning läinud on ka ettemaks.
  2. Aktsioonis ära kadunud sertifikaat. Kolmas võimalik lugu hoiatab selle eest, et enne ehitus- või remonditööde alustamist võiks paluda näha ka erinevate sertifikaatide, mis näitavad nii ettevõtte oskusi, kogemust kui võimekust, olemasolu. Näiteks täiendkoolitused, ettevõtte edukust ja head koostööd ilmestavad diplomid ning tänukirjad jms.

Kui soovid lisaks oma köögile teha oma kodus suuremat remonti ning otsid oskajat ehitustööde tegijat, siis kontrolli kindlasti enne käe löömist vastavate sertifikaatide olemasolu. Tihti minnakse aga kergema vastupanu teed ning palgatakse keegi, kes lubab kiire ja hea töö madalama tasu eest ära teha.

Mis juhtuda võib? Ehitustöid küll alustatakse, kuid siis jäävad need venima, sest “sertifikaat kohe tuleb”. Reaalsuses ei jõua see aga kunagi pärale. Tegijad on ebapädevad, kindlasti ei ole nad usaldusväärsed ning teevad lõpp-kokkuvõttes rohkem kahju kui kasu.

Sinu köök on meie südameasi. Kui Sa soovid rohkem köögimööbli paigaldamise või tootmise kohta teada, siis võta meiega ühendust!