Uusimad postitused:

KUIDAS KUJUNDADA AJATU KÖÖGIMÖÖBEL?

Trendidel ja moel on tendents käia tsüklites – seda näeme nii rõivatööstuses kui sisekujunduses. Ka köögimööbel peegeldab erinevate ajastute trende, olles mõnel aastakümnendil erk, särtsakas ja läikiv, ent kümnendi pärast hoopis tagasihoidlikum ja naturaalse viimistlusega. Kuidas aga kujundada köögimööbel, mis on igal ajahetkel trendikas ega riiva silma?

Ajatu köögimööbel koosneb neljast tegurist

Köögimööbel on investeering aastakümneteks, seega võiks see olla nii stiilne kui praktiline. Ajatu köögimööbel ei järgi trende, vaid põhineb klassikalistel ja funktsionaalsetel disaini põhimõtetel, mis on rakendatud läbimõeldud ülesehitusega köögimööblile. Siin on neli tegurit, mis aitavad sul kujundada enda koju ajatu ja kaunis köögimööbel.

Kvaliteetsed materjalid

Ajatu köögimööbel seisneb eelkõige valitud materjalidest, mis peavad vastu ühelt poolt igapäevasele kasutamisele, aga ka erinevate ajastute trendidele. Sellised materjalid on näiteks puit, roostevaba teras, marmor või kivi. Kuigi kvaliteetsed materjalid on oluliselt kallimad kui soodsamad alternatiivid, siis on ka nende eluaeg märkimisväärselt pikem. Lisaks saab näiteks puitu värskendada ja vastavalt soovile ka toonida.

Värvivalik

Populaarne valik on paigaldada valge köögimööbel, sest olenemata moest ja trendidest on valge parajalt neutraalne ning aegumatu. Sellegipoolest ei pea sooviga kujundada ajatu köögimööbel piirduma vaid valgega – ka teised neutraalsed toonid nagu kreemjas, kahvatuhall, heleroheline või beež püsivad moes ning loovad avara atmosfääri.

Disain

Ajatu köögimööbel on lihtne ja siledapinnaline, vältida tuleks liigseid detaile või lõppviimistlusi, mis võivad üsna kiiresti moest ära minna või hakkavad mõne aasta pärast ennast häirima. Näiteks võiks köögimööbel olla ilma kapinuppude või käepidemeteta, sest just need on ajas muutuvad ning reedavad tihti köögimööbli tegeliku vanuse. Kui aga on soov käepidemeid kasutada, siis sobita need teiste detailidega köögis. Ka viimistluse poolest on matt köögimööbel oluliselt ajatum kui kõrgläikega mööbel.

Funktsionaalsus

Köögimööbel ei pea olema vaid ilus, aga ka praktiline. Köögimööbel peab tihti väikeses alas mahutama tohutult palju erinevaid nõusid, potte, panne, söögiriistu ja teisi majapidamises vajalikke tarbeid. Just sellepärast tuleb mõelda põhjalikult erinevatele paigutus ning hoiustamise võimalustele, et leida parim ja efektiivseim ruumikasutusviis. Mõtle, milline on parim paigutus, kui palju on vaja sahtleid, kappe või tasapinda, kas eelistad kinniseid või lahtiseid riiuleid.

Ajatu köögimööbel telli Grandber Sisustusest

Kuna köögimööbel on osa ühe kodu südamest ehk köögist, on selle planeerimine tihti üks keerulisemaid tegevusi kodu loomisel. Just sellepärast oleme Grandber Sisustuses orienteeritud valmistama köögimööblit, mis rõhutab sinu isikupära, on praktiline ning kaasaegne. Grandber Sisustuses valmib köögimööbel, mis tugineb sinu soovidele ja ideedele, kasutades turu kõige kvaliteetsemat materjali. Võta meiega ühendust kodulehe kaudu!