Uusimad postitused:

KUIDAS KUJUNDADA ISIKUPÄRANE KÖÖGIMÖÖBEL?

Köök on kodu süda, kus saab valmistada toitu, veeta aega perega ja võõrustada külalisi. Et köögis viibimine oleks nauditav, pööratakse üha enam tähelepanu pere moodi isikupärase köögimööbli kujundamisele. Kaunis ja praktiline köögimööbel on abiks nii asjade hoiustamisele, söögitegemise lihtsustamisele, aga ka mõnusa interjööri loomisele. Oleme siia artiklisse koondanud viis tegurit, millele mõeldes on võimalik planeerida isikupärane ja praktiline köögimööbel.

Isikupärane köögimööbel koosneb viiest tegurist

Ideaalne köögimööbel sünnib kliendi ja mööblivalmistaja koostöös, ent eesmärgiga jõuda parima tulemuseni, saab klient teha suure osa tööst ka ise ära. 

1. Vajaduste analüüsimine

Isikupärane ja praktiline köögimööbel saab alguse vajaduste kaardistamisest. Mõtle läbi, millist funktsionaalsust ja hoiustamise võimalusi köögimööbel sisaldama peaks. Kui kodus on näiteks olemas eraldi panipaik, siis ei pea köögimööbel nii palju hoiustamisruumi sisaldama, võimaldades hubasuse tekitamiseks planeerida hoopis avatud riiulid.

2. Sobiva stiiliga köögimööbel

Köögimööbel peab sarnaselt teiste mööbliesemetega olema kooskõlas kodu üldise stiiliga. Kuna köögimööbel on enamasti kasutusel aastakümneid, siis vali stiil, mis rõhutaks sinu ja kodu isikupärasid, ent püsiks ajatuna veel pikki aastaid. Stiiliinspiratsiooni leiad internetist, ajakirjadest ja köögimööbli valmistajatelt

3. Mõõda ja planeeri köögimööbel hoolikalt

Kui vajadused ja stiil on paigas, on aeg mõõta enda ruum üle. Mõõtmine peab olema võimalikult täpne, et köögimööbel sobiks ruumi ideaalselt. Lisaks tuleb planeerida vastavalt ruumi omapäradele, kuhu tuleb valamu, pliit ja külmkapp. Mõõtmisel ja köögi planeerimisel kasutavad paljud inimesed ka mööblivalmistajate abi – neil on praktiline kogemus, mida peab üks köögimööbel sisaldama ning kus võivad tekkida mõõtevead.

4. Köögimööbli materjal ja viimistlus

Köögimööblit tellides tuleb teha keerulisemaid ja vähemkeerulisemaid valikuid, üheks keerulisemaks on tihti osutunud materjal ja sobiv viimistlus. Kui eelnevalt on leitud enda kodule sobiv stiil, ehk ka näidispildid endale meeldivast köögimööblist, saab mööblivalmistaja lihtsa vaevaga sobivat materjali soovitada. Mööbli värv võiks sobida ruumi üldise värvipaletiga, aga täiustada ka kodu üldist disaini.

5. Isikupärased detailid

Et köögimööbel püsiks ajatu ja moodne igal ajastul, lisa enda kööki isikupära erinevate detailidega. Tihti valitakse neutraalsetes toonides köögimööbel, ent vürtsi lisatakse käepidemete, nuppude või segistitega. Isikupära aitavad lisada ka tekstiilid, taimed ja köögiseadmed.

Ära jäta köögimööbli kõrval tähelepanuta ka valgustust

Lisaks kauni köögimööbli planeerimisele on oluline pöörata tähelepanu ka sobivale valgustusele. Hea valgustus koosneb erinevatest osadest: tasapinna kohal olev valgustus söögivalmistamise jaoks, üldvalgustus hubase atmosfääri loomiseks ja söögilaua kohal paiknev valgustus. Veel on võimalik planeerida ka köögimööbel, mille kappides on valgustus – eriti hästi sobib see lahendus just klaaskappides kaunite lauanõude eksponeerimiseks. 

Isikupärane ja praktiline köögimööbel telli Grandber Sisustusest

Grandber Sisustus köögimööbel tugineb kliendi soovidele, visioonile ja eripäradele. Meie töötajad on abiks nii köögi planeerimisel kui sobivate materjalide ning seadmete leidmisel. Köögimööbel valmib kvaliteetsetest materjalidest ja oma töös soovime alati pakkuda kordumatut kõrgkvaliteedilist disaini taskukohase hinnaga.

Võta meiega ühendust kodulehe kaudu ja telli enda unistuste köögimööbel.