Uusimad postitused:

KUIDAS VALIDA ENDA KOJU SOBIV KÖÖGIMÖÖBEL?

Köögimööbel on üks suuremaid mööbliesemeid igas kodus, tehes sellest olulise osa kodu sisustusest ja üldtervikust. Kuna köögimööbel on kohtkindel mööbliese, mida inimesed regulaarselt välja ei vaheta, võib sobiva köögimööbli planeerimine olla keeruline ja aeganõudev protsess. Siin on mõned nõuanded, mis hõlbustavad köögimööbli kujundamist ja planeerimist.

Vali köögimööbel, mis sobib sinu stiiliga

Köögimööbel on oluline osa köögist, aga ka tervest kodust, sest tegemist on ühe suurima mööbliesemega kodus. Lisaks on köögimööbel enda kohale kinnitatud, mis teeb selle väljavahetamise nii ajaliselt kui rahaliselt kulukaks. Kuna köögimööbel on pikaaegne investeering, siis on oluline, et selle välimus oleks kooskõlas kodu ja ka elanike üldise stiiliga. Enne ühe stiili väljavalimist tasub tutvuda erinevate võimalustega, milleks on näiteks modernne, maalähedane, klassikaline või industriaalne köögimööbel.

Köögimööbel peab olema funktsionaalne ja piisava hoiustamisruumiga

Lisaks kaunile välimusele peab köögimööbel olema praktiline ning mahutama kõik köögis vajalikud seadmed, potid, pannid, nõud ja teised tarvikud, mis võtavad üllatavalt palju ruumi. Planeeri ja vali koju köögimööbel, milles on piisavalt ruumi nii nõudele kui ka toiduainetele. Mööblit planeerides arvesta, et ruumi oleks rohkem, kui parasjagu vaja – köögikappidesse kipub tavaliselt asju juurde tulema rohkem kui ära minema. 

Köögimööbli värv ja materjal loovad õige atmosfääri

Kui endale sobivas stiilis köögimööbel on leitud, on oluline valida ka enda koduga sobiv värv ning materjal. Mööblitootjate värvi ja materjali valik on lai, mis teeb otsustamise tihti väga keeruliseks. Seda enam tuleb endale selgeks teha, millises suunas soovitakse köögiga liikuda: näiteks hele köögimööbel loob avarama ja õhulisema tunde, ent tumedad toonid rõhutavad soojust ja luksust. Valikul tuleb arvesse võtta lisaks ka ruumi suurusega ja teiste ruumide stiiliga. Samuti tasub endale välja mõelda, kas eelistatakse looduslikke ja kauakestvaid materjale või soodsamaid alternatiive.

Ka köögimööbel peaks olema ergonoomiline

Tavaliselt mõtleme ergonoomilise mööbli all just toole ja laudasid, küll aga unustatakse ergonoomika köögimööbli puhul ära. Tegelikult veedetakse köögis palju aega, seega on oluline paigaldada enda perele sobival kõrgusel tööpinnad ja köögiseadmed. Lisaks tuleb köögimööbel paigutada võimalikult mugavalt, et köögis saaks ringi liikuda, istuda ja vajadusel külalisi vastu võtta. 

Telli enda soovidele vastav köögimööbel Grandber sisustusest

Grandber Sisustus tuleb erilahendustega appi igale kliendile, kelle kodust on puudu kvaliteetsetest materjalidest ning kaunis köögimööbel. Meie töötajad on abiks köögimööbli planeerimisel, kliendi soovide lahtimõtestamisel ja visiooni reaalsuseks tegemisel – leiame sinu vajadustele vastava lahenduse. 

Tutvu Grandber Sisustuse teenustega kodulehel ja võta meiega ühendust!