Uusimad postitused:

Liuguks on hõlpsaim viis kohandada ruumi üha muutuvate vajadustega

Paljud tänapäeva korterid on planeeringult sellised, kus üle poole pinnast võtab enda alla suur elutuba-esik-söögituba-köök. See on sobiv lahendus peredele, kus veedetakse palju aega ühises tegevuses, aga ka näiteks väikelastega peredele, kus on tarvis laste tegemistel kogu aeg silm peal hoida.

Lisaruum korterisse

Ent laste suuremaks saades kasvab vajadus privaatsuse järele ning kuna ruutmeetreid on korteris just nii palju, nagu on, siis jääb ainsaks võimaluseks ruumijaotuse muutmine. Kõige lihtsam on seda teha, kasutades liuguksi, mis on kerge ja kiire viis ega nõua elamises suure remondi tegemist.

Liugustel on korteris veel teinegi oluline eelis: kui vajadused muutuvad (lapsed kasvavad suureks, tekib vajadus kodukontori järele vms), siis on liuguksi lihtne ka ära võtta või ümber tõsta.

Mõnikord on juba uut korterit ostes selge, et pere vajadusi arvestades tuleks mingi osa ruumist eraldada näiteks garderoobi või panipaiga tarvis. Liuguksed on siinkohal hea variant: nad mõjuvad elegantsete ja kergetena ning ruum näib avaram, kui ta oleks lihtsalt vaheseina ehitamisega. Väga praktilised on näiteks esikus või garderoobis peegelklaasiga liuguksed.

Paindlikud lahendused kontoris

Praktilise ning oludega hõlpsasti kohandatava lahendusena on liuguksed nõutud ka konto­rites. Seal on muutustega kaasaskäimine veelgi aktuaalsem kui kodus, sest kui pere oodatav suurus ja juurdekasv on enam-vähem ennustatav ja planeeritav, siis firma võib isegi üheainsa aasta jooksul kasvada mitu korda ning vajadus mahutada ära kõik uued töötajad, osakonnad, nõupidamisteruumid jne eeldab kiireid otsuseid ja lahendusi, mida vajadusel jälle ümber saab tõsta. Liuguksed on väga ruumisäästlikud, sest pole tarvis jätta ukse avamiseks tarvilikku tühja pinda.

Raam ja sisu vastavalt sinu maitsele

Grandberi liuguksed on kolme tüüpi raamiga:

  • Alumiiniumraam, mida saab ka värvida. Need raamid on head hinna ja kvaliteedi suhte poolest. Sobib kasutada suremõõtmeliste ja raskete uste jaoks.
  • Melamiinraam harmoneerub hästi puidutoonides sisekujundusega. 
  • Spoonraam on eelistatud stiilses interjööris, kus naturalne puit mõjule pääseb.

Uksesisuks võib olla tavaline klaas või värvitud klaas, peegel, spoon, melamiiniga kaetud plaat vms.