Uusimad postitused:

MILLINE PEAKS OLEMA KONTORI KÖÖK?

Kööginurk on üsna tavaline ja iseenesestmõistetav kontori osa. Üha enam on aga levinud büroohoonetes ja kontoriruumides terviklikud köögid. Paljud töötajad lõunapausil kohvikusse ei tõtta ja kõigile (ka külalistele ja klientidele) meeldib, kui töises keskkonnas on ka üks vabama olekuga paik.

Mida silmas pidada kui planeerid kontorisse köögi loomist? Pakume välja mõned mõtted.

MILLISED ON VÕIMALUSED?

Kontorisse kööki planeerides on üldjuhul kolm valikut:

  • Kööginurk – väike koht, kus töötajad saaksid kohvitamas käia.
  • Köögiruum – eraldi einela, kui on ette nähtud oma ruum köögi jaoks.
  • Köögiala – mahukas osa olemasolevast ruumist, kus lõunatada, kohvitada või külalisi vastu võtta.

Samas tasub olla teadlik, et kuigi olud võivad tunduda kitsad, on sageli võimalik paigaldada korralik köögimööblikomplekt ka väiksemasse ruumi või nurka.

MILLIST ELEKTROONIKAT VALIDA?

Praeahju vast kontorisse väga ei sobita, küll aga kulub mikrolaineahi ära kodust toodud lõunasöögi soojendamiseks. Vastavalt olemasolevale ruumile saab valida ka vastava külmkapi mahlade ja kohvikoore (või isegi sünnipäevašampanja?) jaoks. Loomulikult ei tohiks puududa kõikide töötajate kaitsepühak – kohvimasin.

Harvemini kohtab kontori köögis nõudepesumasinat, aga kui ruumi ja võimalust selleks on, siis põhjendab see end täielikult – päeva lõpuks saab laduda kasutatud tassid-nõud masinasse ja hommikuks on need puhtad.

HEAD JA PAREMAT KA KÜLALISTELE

Kui kontoris käib sageli külalisi või kliente, peaks võõrustajal olema võimalus neile kohvi või teed pakkuda. Sooja joogi jaoks läheb vaja ainult masinat, aga enne kohtumise formaalset osa on alati meeldiv end vabamalt tunda ruumis, mis värskendamiseks või einestamiseks mõeldud on.

Olenevalt külalisest ja kohtumise olemusest võibki köögiosa olla koht, kus kogu tegevus toimub. Mõnikord võib koosolekuruum või kabinet olla kinni, mõnikord võib vestluse toon olla küllalt familiaarne, et asjad saavad köögilaua ääres aetud.

LOOMULIK OSA KONTORIST

Köök võib olla kontoris läbiva disaini jätkuks, ega pea üldist muljet teise suunda lükkama. Koos disaineriga leiab peale optimaalsete suuruste ka sobivad materjalid ja toonid, mis seoks köögi kontoriga loomulikuks koosluseks.

Köögimööbel kontorisse võib olla täpselt nii esinduslik, kui soovid. Kui on tegemist eraldi ruumiga, kuhu ainult töötajad pääsevad, võib olla põhirõhk näiteks hubasusel. Aga kui köök täidab ka külaliste vastuvõtmise funktsiooni, võib kujunduses kasutada toone ja materjale, mis väljapeetust rõhutavad.

Otsid ideid kontoriköögi jaoks või soovid oma ideed juba realiseerida?