Uusimad postitused:

MILLISED ON TÄNAPÄEVA (STIILSEIMAD) KÖÖGID?

Kuna köögi näol on tegemist pigem funktsionaalse kui “lihtsalt-vaatamiseks” ruumiga, võib sageli meelest minna miski, mis mõne jaoks on üsna ilmselge – paik, kus valmivad toidud, võib olla lennuka disainiga ja ka köögimööbli kujundusega võib eksperimenteerida.

Läinud on aeg, mil esteetilisus pidi olema teisejärguline praktilisuse kõrval. Eks puhtas funktsionaalsuses peitu ka oma ilu ja maitseid ole erinevaid, aga siinkohal räägime pigem nõuka-aja jäänukist, mis inimesi tagasi hoida võib.

Tasapind pole tühermaa

Köögitasapind on üks disainielementidest, mis määrab suuna ja tunnetuse köögi kujunduses. Oleme eelnevalt arutlenud materjalivalikust ja nendega kaasnevatest võimalustest, aga väärib kordamist, et ka siin on valikuid palju.

Tänapäeva köögidisainis on aga küsimus, et mida eelistada – kas sünteetilist või looduslikku tasapinda. Kas viia igapäeva kulinaaria tulevikuajastusse või tuua esile maiset ehedust?  Valikul tasub ainult arvestada, et iga pind vajab erinevat tähelepanu.

Pilkupüüdev valgus

Köögid ja valgustus võib tunduda nagu lihtne teema. Vanaema korteris punutud korvis rippuvas lambis võib olla oma võlu, aga LED ajastu on valgustanud teed paljude uute võimalusteni.

Ei pea kartma, et need valgustid võivad ruumist teha kosmoseköögi, kui just selle vastu just huvi ei tunta, sest nende kompaktsus ja energiasäästlikkus lubab neid kasutada just seal, kus soovite ja kuidas soovite.

Valgustuse mõte pole enam ainult valguse andmine, vaid meeleolu loomine ja tähelepanu suunamine mõnele olulisele elemendile disainis. Miks mitte rakendada seda võimalust ka köögis ja pakkuda meelehead ka muule kui maitse- ja lõhnameelele?

Ilus ja kasulik

Kuhu iganes soovite köögidisainis suunata oma fookuse, kas esteetikasse või praktilisusesse, või leida oma tasakaal, spetsialist võimaldab teie kujutlusvõimel ja eelistustel lasta realiseeruda. Köögid on meie kodude südamed ja olulised osad tervikust, nagu iga teinegi ruum. Tänapäeval ei maksa unustada laialdast valikuvõimalust ükskõik millises detailis.