Uusimad postitused:

MILLIST GARDEROOBIKAPPI SA VAJAD?

Oleme oma klientidele ikka rõhutanud, et projekteerime kapi just tema vajadusi silmas pidades. Aga mis need vajadused täpsemalt on, millele garderoobikapp peaks vastama?

TEE RIIDEKAPIS INVENTUUR

Riidekapp tähendab tänapäevalgi ennekõike kohta, kuhu riputada riidepuu peale pandud särgid-kleidid-ülikonnad; väiksema osa võtavad enda alla riiulid, kus hoida kokkulapatult seisvaid asju. Ent kui sa oma rõivad üle vaatad, siis võid avastada, et kõige rohkem on sul T-särke, teksaseid ja kampsuneid, mis riidepuud ei vaja.

Konkreetselt sulle projekteeritud garderoobi juures saab seda arvesse võtta: kui palju on sul selliseid riideid, mis peavad rippuma puu peal, kui palju on asju, mida on kõige mugavam hoida riiulis ning milliste asjade jaoks on hoopis riiulikorvid parim lahendus. Samamoodi saab kavandada kingade hoiukohad lähtudes sellest, kas ära on vaja mahutada viis või viiskümmend paari jalanõusid.

IGALE ASJALE OMA KOHT

Kas sa oled mõelnud, miks mõne inimese kodu on alati ideaalselt korras, teise omas aga valitseb alatasa segadus? Korraarmastus on siinjuures ainult pool tõde. Teine pool sõltub sellest, kas asju on võimalik kerge vaevaga ära panna ning hiljem jälle üles leida. Kui igal asjal on kappides oma koht, siis läheb koristamine kiiresti, sest pole tarvis iga kord uuesti nupu­tama hakata, kus võiks leiduda ruumi talverõivastele, lapse joonistustele, koristus­tarvetele, triigitud voodipesudele jms.

Võib täiesti kindel olla, et sel viisil panipaikades ja kappides korda luues avastad enda jaoks mitu huvitavat asja. Esiteks: sul on üllatavalt palju sellist kraami, mille olemasolu üldse meeleski polnud. Mõned neist kõlbavad uuesti kasutusele võtta, teised aga tasub viia kas taaskasutuskeskusesse või leida neile mingi muu moodus „uut elu“ alustada.

Teiseks: asjad, mida sa oled pidanud lootusetult kadunuteks, tulevad välja sealt, kust sa neid kõige vähem otsida oleksid osanud. Paigutades need kappi, kus riiulite ja sahtlite sisust kerge ülevaadet saada, pole enam tarvis karta, et hädavajalik asi on kadunud just siis, kui seda kõige kibedamalt tarvis oleks.

Kolmandaks: korras ruumis on mõnus olla, ja eriti mõnus on see veel siis, kui tead, et ka edaspidi saab kõik üks-kaks-kolm korda ning pole tarvis tervet nädalavahetust kulutada kapi või panipaiga kraamimisele