Uusimad postitused:

GARDEROOB POLE LUKSUS, VAID RUUMISÄÄSTLIK VIIS ASJU KORRAS HOIDA

Kui pere valmistub laenuraha eest korterit ostma, siis mõeldakse hästi läbi, mis ruumid seal tingimata olema peaksid ja millest võiks ehk loobuda. Kas garderoob on nii tähtis koht, et selle jaoks üks tuba eraldada?

Me ei saa öelda, et „kindlasti peaks ühte tuppa tegema garderoobi!“, aga natuke mõelda võiks selle idee peale küll.

RIIDEAIT KUI ENDISAEGNE GARDEROOB

Arusaam, et magamistuppa peab kuuluma ka riidekapp, kus hoitakse toariideid, ja esikukapp on välisriiete jaoks, on meie ettekujutuses sügavalt kinnistunud. Meie esiisad samas kasutasid justnimelt omaaegset garderoobisüsteemi: õue peal seisid aidad, igaühel oma otstarve. Riideaidas hoiti rõivaid, kangaid ja rõivaste valmistamiseks vajalikke esemeid, samuti olid seal voodid, kus soojemal ajal magati.

Inimesed olid aru saanud, et kui üht liiki asjad on majapidamises ühes kohas, siis on kergem asju üles leida ja tagasi panna, samuti on kohe selge, milliseid rõivaid olemas on ja mille asemele tuleks kiiremas korras uus õmmelda.

Kui üks abikaasadest jõuab sageli koju või peab lahkuma ajal, mil teine alles magab, siis päris kindlasti säästab garderoob teid mitmetestki tülidest: riiete ülesotsimisesks ja selgapanemiseks on tarvis tuled põlema panna, mis kindlasti äratab selle poole, kes lootis end ükskord ometi korralikult välja magada. Eraldiasuvas garderoobis ei sega aga tulemised-minemised kedagi.  

GARDEROOB EHITATAKSE NENDE ASJADE JAOKS, MIDA SULLE MEELDIB KANDA

Riidekapid on oma ehituselt üsna standardsed: natuke lühem või pikem toru riidepuude jaoks, mõned riiulid ja teinekord ka peegel. Garderoob on aga võimalik teha „rätsepatööna“ ehk just selliste riiete, kingade ja aksessuaaride hoidmiseks, mis sul olemas on.

Garderoobina on võimalik ära kasutada katusealuseid ruume, kus viltuste seinade tõttu elamine väga mõnus ei ole. Enamgi veel – kui viltused seinad sind häirivad, siis saab agrderoobi kujundada selliselt, et need mingil määral varju jäävad.

Garderoobisüsteemid koosnevad hästi läbimõeldud elementidest, tänu millele on hõlbus seda kohandada sootuks teistsuguste vajadustega, kasutades samal ajal maksimaalselt ära olemasolevaid elemente.