Uusimad postitused:

Kõige põhjalikumat planeerimist nõuab köögimööbel

Kui pärast sissekolimist tundub, et tugitool tuleks lohistada nurka ja söögilaud lükata akna alla, siis on see ühe hetkega tehtav. Midagi keerulist pole ka selles, kui tahad ühe magamistoa muuta kabinetiks või panipaiga garderoobiks.

Kõige raskem on „ümber korraldada“ kööki: kui vee- ja ventilatsioonitorud on paigas ning elektrijuhtmed veetud soovitud kohta, siis on väga keeruline hakata proovima, kas kraanikauss ei sobiks teise seina mitte paremini. Sellepärast peaksid kõik „äkki võiks hoopis“-stsenaariumid olla läbi mängitud enne, kui tellimus teele saadetakse ning vajaliku kujuga tükke välja saagima hakatakse.

Mis hetkel tasuks nõu küsida?

Pigem liiga vara kui liiga hilja. Kui sisekujundaja tabab ära, et teil on raske omavahel kokkuleppele jõuda, mis ese kus peaks paiknema, siis võib ta välja tuua eri lahenduste plussid-miinused, mis kindlasti lihtsustab otsustamist.

Enne lõplike jooniste kinnitamist tuleks lasta mööblifirma esindajal ruum üle vaadata, et hoida ära halbu üllatusi. Teie ei pruukinud tähelegi panna, et seal, kuhu pidi tulema ülemine kapirivi, jookseb üleval seina ääres gaasitoru; või on nõudepesumasinat teie plaanitud kohta võimatu panna; või on sein lihtsalt sedavõrd kõver, et esialgsed mõõdud ei pea paika.

Mõtle ka detailid läbi

Köögimööblit ei õnnestu tavaliselt „tükkhaaval“ välja vahetada, uue köögi sisustamiseks on tarvis ette võtta kapitaalne ehitustöö. Sellepärast tuleks kõik värvid ja materjalid hoolega läbi mõelda, sest valik jääb sinu ümber aastateks.

Kui ainuüksi kapiuste katmiseks on valida sadade toonide seast, siis tundub, et valimine on keerulisem kui kolmkümmend aastat tagasi, mil valikus olid ainult „see värv“ ja „see teine värv“. Konsultant võib anda ettekujutuse, milisena üks või teine toon suurel pinnal mõjuma hakkab, aga seda, millist korterit sa endale vaimusilmas ette kujutad, tead sina üksi.

Soovitusi tasub kindlasti küsida ka töötasapinna materjali valides. Siin pole erinevused suured mitte ainult väljanägemises, vaid ka vastupidavuses. Muidugi on looduslikust graniidist või marmorist pind vastupidavam kui lamineeritud pind. Kui oled kindel, et lähima paarikümne aasta sees sa köögivahetust ette ei võta, siis tasub eelistada kauakestvaid materjale, ajutise köögi puhul aga võiks kaaluda odavamaid lahendusi, mis tihti on vägagi efektsed. 

Köögimööbli galerii