Uusimad postitused:

Köögimööbli uksed kujundavad köögi stiili

See, kas sinu köögi üldmulje on klassikaline, modernne, rahulik, ergutav, tagasihoidlik või tähelepanu tõmbav, sõltub suurel määral köögimööbli ustest, mis on esimesed asjad, mida kööki sisseastuja märkab.

Milline materjal valida?

Köögimööbli materjal peaks taluma niiskust, temperatuuri kõikumist ning olema lihtsasti puhastatav. Matilt pinnalt ei paista määrdumine nii kergesti silma kui läikepinnalt, mida eelistades pead olema valmis seda aeg-ajalt poleerima. Matt pind mõjub tumedamana kui läikiv pind, sest viimane peegeldab valgust tagasi.

  • MDF-plaat. See saadakse peene puitlaastmaterjali kuivpressimisel kõrge rõhu ja temperatuuri juures ning ta on tavalisest puitlaastplaadist umbes kaks korda vastupidavam. MDF-plaadist uksed võivad olla mitmesuguse profiiliga (hetkel valikus 15 varianti).
  • Melamiin on vaiguga immutatud paber (paksusega u 0,2 mm), millega kaetakse mööbliplaat. Enim kasutatakse mitmesuguse puiduimitatsioiniga melamiini, aga melamiin võib olla ka lihtsalt värviline. Köögimööbli karkass on tavaliselt neutraalset värvi (valge) melamiinkattega puitlaasplaadist.
  • Spoon on õhuke (umbes 3 mm) puiduleht, millega puitlaastplaat kaetakse, luues niimoodi mulje, nagu oleks tegemist täispuiduga. Naturaalse spooni kõrval kasutatakse ka alpi spooni, mida on värvitud ja pressitud nii, et tulemuseks on huvitav muster.
  • Täispuit on kõige hinnalisem, kuid selle eest ajatu materjal, mida sisustuse moetrendid ei mõjuta. Tasub silmas pidada, et täispuidule ei meeldi niiskus ja kõikuv temperatuur ning seda ei soovitata puhastada tavaliste köögi- või üldpuhastusvahenditega.

Värvide kokkusobitamise kunst

Köögimööbli juures on lihtne ja põnev kombineerida erinevaid värve, sest kõik uksed ega sahtlid ei pea olema sama tooni.

  • Toon-toonis värvilahenduse juures on peaaegu võimatu eksida, sest ühe põhivärvi heledamad ja tumedamad (valge või musta lisamisel saadud) toonid sobivad alati omavahel kokku.
  • Eredate värvide kombineerimine on märksa keerukam, tulemus aga ebatavalisem ning intensiivsem. Eredates toonides köök sobib enesekindlale inimesele. Kuna selline mööbel tõmbab endale tähelepanu, siis võib ta ka kiiremini tüütuks muutuda.
  • Tuhmid värvid (hall, pruun, beež) jäävad kujunduses tagaplaanile, kuid sobivad neile, kes hindavad rahu ja soliidsust. Tuhme põhitoone võib muuta elavamaks, lisades neile eredates toonides aktsente.