Uusimad postitused:

LIUGUKS ON RENOVEERIMISPLAANIDEKS HEA VALIK

Kui ruum või isegi terve maja vajab renoveerimist, võib õige disaini valimine olla paras peavalu. Kas eelistada midagi täiesti uut või anda uus mulje vanale? Panipaigad ja uksed on vaid üks osa kogu tervikust, aga kui üks detail ei kanna, võib see üldist meeldivat kooslust rikkuda.

Liuguks sobib ideaalselt renoveeritud ruumi, nii garderoobiukse kui ruumieraldajana. Kirjutame võimalustest lähemalt.

NELI SUURT EELIST RENOVEERIMISEL

  • Liuguksi on lihtne kasutada, sest need jäävad harvemini ette ja võtavad vähem ruumi. Erinevalt hingedega ustest liiguvad need väga kindlal ja konkreetsel trajektooril, jättes alles tavalise ukse viipavast loomusest tingitud lisaruumi. Nii mahub uue muljega tuppa rohkem sisustust või saad ruumi muuta avaramaks. Liuguste ümbert on ka kergem koristada ning vaibad ei raskenda ukse avamist.
  • Saab luua sobiva välimuse. Liugust saab sobitada nii vanasse kui uude miljöösse, nii kontorisse kui koju. Kuna liugust ei ole vaja ilmtingimata tõugata või enda poole tõmmata, on juba uksenuppu või raamistust valides võimalik disainile mängulisemalt läheneda. Leida on vaja lihtsalt sobiv materjal ja viimistlus, millega salongis kindlasti abiks ollakse.
  • Paigaldamisega probleeme vähem – liuguksi saab hõlpsalt kasutusele võtta kitsastes oludes ja isegi ebatavalise lae all. Kui pole oskusi, et hinnata kas ja kuidas saaks liuguksi kasutusele võtta (või isegi pole mõõtudes kindel), saab jälle salong sind aidata.
  • Saab muretult vahetada. Vajaduste muutudes ja aastate möödudes võib tekkida soov ruumi ümbermängida. Liuguks ei jää ka siis ette ning on oma lihtsa struktuuriga väga kergesti eemaldatav ja millegi muuga asendatav. Olemasoleva liugukse puhul on eriti kerge ruumile uut hingamist anda, kuna olemasolevale rööpale saab ilma suurema pingutuseta paigaldada näiteks uue värvilahendusega ukse.

UUE MULJEGA RUUMI SOBIB LIUGUKS NAGU VALATULT

Renoveerimine on investeerimine uude. Tulevikuplaane tehes võib iseenesestmõistetavana tunduda, et vanad asjad peavad veel aastaid vastu ning nende asendamine uutega ei tee mingit olulist muutust.

Ikka võib domineerida arvamus, et uued konstruktsioonid lähevad sama tõenäoliselt katki kui vanad. Kvaliteetsed liuguksed on aga vastupidavad ja kui nad jäävad harvemini ette, on nendesse investeerimine tulusam, kui oodata aegunud konstruktsiooni vigu.