Uusimad postitused:

MÕTTEID GARDEROOBI SISU VALIMISEKS

Hea disain ja praktilisus käivad käsikäes, eriti kui teemaks on garderoobid. Seega, meelepärase välimuse kõrval on oluline ka riidetoru, riiulite ja sahtlite paigutus. Valiku dikteerib sageli tuba ise ja ruumi suurus, küll aga võib vabalt lasta ka enda soovidel sisu kujundada.

MILLINE GARDEROOB MILLISESSE TUPPA?

Üldiselt joonduvad garderoobi sisu vajadused järgnevate parameetrite järgi:

  • Esikus – siin domineerib riidetoru, kuhu nii elanik kui külaline mugavalt enda riideid riputada saab. Vastavalt aasta-ajale leidub siin ka muudki kui lihtsalt mantleid ja jopesid, nii et mahukas riiul (mütside ja sallide jaoks) või sahtel (kinnaste ja aksessuaaride jaoks) on ka oluline. Oma koht võib kõige all olla ka jalatsitel.
  • Magamistoas – võrreldes esikuga, sobib siia tasakaalustatum sisu. Näiteks on võimalik jaotada olemasolev ruum kolmeks – peenemad rõivad torule riputamiseks, tavalised rõivad ja pesu voltimiseks, voodipesu ja saunalinad samuti voltimiseks. Kui viimase jaoks on olemas eraldi panipaik, saab vastavalt vajadusele esimese või teise rõivatüübi jaoks rohkem ruumi eraldada. Vastavalt elustiilile võib muu kategooria vajada oma ruumi, näiteks sporditarbed.
  • Lapse toas – alustuseks sobib siia palju riiuleid ja sahtleid, kuhu väiksemad riided ja esemed ideaalselt mahuvad. Mitu vajadust saab ka ühte kohta kombineerida – lasteriiete kõrvale võib vabalt mahutada ka mänguasjad ja raamatud. Riidetoru on hilisem teema, mille jaoks saab lapse suureks kasvades garderoobisüsteemi ehitust lihtsalt ümber mängida.
  • Muu tuba – liugukse taha võib optimaalselt mahutada ja stiilselt paigutada mida iganes sa soovid. Riidetoru pole vast vajalik elutoas, kabinetis või köögis, küll aga säravad eri suuruses riiulid ja sahtlid igasuguses ruumis.

Kuidas planeerida garderoobi sisu?

SAAB KA KOOS MÕELDA

Need on aga üldised trendid. Väga palju saab sisu planeerides arvestada sinu enda vajadustega. Äkki paned suurt rõhku erinevatele outfit’idele ja sellest tulenevalt vajad pikka riidetoru ning ühest riiulist selle kõrval piisab? Võib-olla kannad pidurõivast harva ja sulle meeldiks kui põhirõhk oleks sahtlitel?

Garderoobe planeerides ootame uusi mõtteid või saame pakkuda vana head.