Uusimad postitused:

TÄNAPÄEVANE KÖÖGIMÖÖBLI MÜÜK ON ARENGU TIPP

Kodukolle ja söögi valmistamine on inimese jaoks tuttav olnud kaua aega. Köögimööbli müük kui nähtus ise on üsna hiline, aga teinud läbi tohutu arengu. Enam ammu pole väga standardne minna mööblimajja ja valida endale komplekt, või isegi koos majaga kööki ehitada, vaid:

  • Luua enda soovide ja vajaduste järgi kulinaarne tööruum.
  • Tuua mugavalt kokku mitu tarvilikku funktsiooni majapidamises.
  • Muuta köök nii esteetiliselt kui praktiliselt tõeliseks kodu südameks.

Milline on siis köögi lugu ja mida tähendab köögimööbli müük tänapäeval?

KÖÖK ISE ON VÄGA VANA NÄHTUS

Kui rännata ajas sajandi võrra tagasi ja visata pilk sellele ajale iseloomulikule tüüpilisele kodule, võib näha ruume ja tehnoloogiaid, mis oli juba aastasadu püsinud muutumatuna. Köögi keskseks osaks oli monumentaalne pliit elava tulega ja kõik muud toimingud käisid selle ümber.

Laud, mille funktsioon oli olla nii tööpinnaks kui söögilauaks, toiduainete säilitamiseks vajalikud sahver ja kelder, otse kaevust tulev vesi ja tarviline nõude arsenal, on senisest tänapäevani väga ulatuslikult uuenenud.

Ajal kui kaupmeestelt köögimööbli muretsemine käis enamikul rahvast üle jõu, oli progress aeglane ja vajaminevad tarvikud valmistati endale ise, just nii nagu oli kindlaks kujunenud. Köögimööbli müük nähtusena toimis parimal juhul pottsepa kojukutsumisena, kes soovi ja võimaluste järgi ehitas üles parima võimaliku pliidi, et elusat tuld kõige sobivamalt rakendada.

KÖÖGIMÖÖBLI MÜÜK TÄNAPÄEVAL TÄHENDAB VALMISOLEKUT

Võib väita, et tänapäeval ei olegi sisuliselt köök muutunud peale selle, et ruumi kolle on käitunud justkui magnetina, tõmmates kõiki köögi osi endale aja möödudes lähemale. Kelder külmkapi näol, kaevuvesi läbi kraani, rohkelt panipaike ja nutikalt paigutatud tööpinnad, on pliidile lähemale nihkunud.

Toidu tegemine on suuremahulisest kohustusest muutunud nauditavamaks hobiks ja seda tänu köögi evolutsioonile. Lühike vahemaa külmkapist praeahjuni ja iga vajaliku tööriista kättesaadavus on kujundanud köögist harjumusliku labori, milles orienteerumine on inimestele justkui loomuomane oskus.

Köök on muutunud sobivaks paigaks nii kodukokkadele kui kiire eluviisiga inimestele, kes toidu valmistamisele aega kulutada ei soovi. Oma elustiilile vastavalt saab teha köögi käepäraseks pagaritöödeks, suurele perele igapäevaseks toiduvalmistamiseks kui ka lihtsamate liigutuste tarvis. Kujundades endale kööki, tasub nõu pidada asjatundjaga, kelle jaoks on köögimööbli müük igapäevane töö, et vastu tulla ka nõudlikele ootustele köögi eesmärgi osas.