Uusimad postitused:

TULE UURI MEIE LOODUD KÖÖKI JA KAPPI!

Suure osa meie töödest moodustavad tellimused täiesti uutesse kodudesse. Täna kirjeldamegi lähemalt ühe vastvalminud kodu jaoks loodud mööblit. Käesolev näide hõlmas järgnevaid objekte:

  • Köögi sisustus (mööbel, elektroonika, valamu)
  • Vahekoridori kapid
  • Vahekoridori riiulid

Milliseks need täpselt kujunesid ja mis tingis nende valiku?

LIHTNE KÖÖK, ILUS KÖÖK

Lihtsuses on võlu. Toome sageli blogipostitustes ja tehtud tööde seas välja lennukaid näiteid või mõtteid köögikujundusest, samas sarnast tähelepanu väärivad ka tagasihoidlikumad lahendused. Antud köök valmis malbes ühtlases toonis, kreemjas-puidune melamiinplaat jätab antud juhul puhta ja rahuliku mulje. Kõik on omal kohal ja ilma liiasusteta.

Taas oli olemasolevat ruumi vaja hoolega planeerida – köök on projekteeritud nii, et mööbel võtab enda alla selle jaoks planeeritud orva, mis nõudis erisuuruses kappe ja veidi tavatut asetust. Erisuurused pole aga probleemiks, ka kõige kitsamates oludes on võimalik luua üsna ruumikat kööki. Antud juhul oli ruumi piisavalt, et kõik panipaigad, elektroonika ja ka valamu oleks mugavas suuruses.

KORIDORI KASULIKKUS

Veidi tavatum osa tellimusest oli kapp, mis läks vahekoridori. Antud koridor viib otse suurde magamistuppa ja on mitme eri kodu osa vahel, mis tähendab, et ruum on ideaalne koht kõigeks, mida üle terve kodu vaja võib minna. Esialgse ettekujutuse järgi oli etteantud ruum just sobiv liugustega garderoobisüsteemi jaoks. Värsked koduomanikud aga nägid sellele teist rolli.

Kõige keskele valmis raamaturiiul, mis on ideaalne koht perepiltide, auhindade ja mälestuste jaoks (loomulikult oluliste raamatute kõrval). Eestis väga ei planeerita või kasutata koridoride võimalusi erinevateks lahendusteks, kui just tegemist pole esikuga. Kui ruumi on, miks mitte luua mõni aukoht, raamaturiiul või isegi liugustega riidekapp just koridori?

Antud majapidamine on samas väga praktiline, sentimentaalsema paiga kõrvale on osavalt põimitud ka olmeline – riiuli kõrvale kappi mahtus ideaalselt väike pesuköök koos masina ja tarvikutega. Eriti sobilik on see üldisele pesumajandamisele, magamistuba on kohe kõrval ning kui pesuks asju koguneb, ei pea kuhjaga kaugele liikuma.

MÕTLEME KOOS

Nagu iga tellimusega, pakkus ka antud näide mõtteainet ja väljakutseid. Kliendiga koostöös ja koos mõeldes aga suutsime luua midagi meeldivat, samas praktilist. Uus kodu võib pakkuda mitmeid võimalusi ja meie eesmärk on olla sobiva sisustuse valimisel abiks.