Uusimad postitused:

LIUGUSTEGA KAPID ON NUTIKAS JA STIILNE HOIUSTAMISVIIS OLENEMATA KODU SUURUSEST

Kui soovid oma riiete ja jalanõude hoidmiseks ruumisäästlikku ja stiilset lahendust, on liugustega kapid üheks parimaks valikuks. Massiivsed lükandustega garderoobid on levinud suurtes modernsetes kodudes, kuid kuna liuguksed ei võta avades ruumi, sobivad need suurepäraselt ka kitsastesse oludesse. Näiteks saab väikeses korteris ühe terve seina maast laeni praktiliseks riidekapiks muuta.

Kuidas valida garderoobile sobiva kujundusega liuguksed?

Lisaks kasutajamugavusele on liugustel palju erinevaid disaini võimalusi. Kasutada saab peegleid, puidutoone, läbipaistvaid materjale ja erinevaid pilte või mustreid. Milline lahendus valida?

Sobiva materjali ja välimuse valikut tasub alustada küsimusest: märkamatu või silmatorkav? Kas liugustega kapp võiks ruumikujundusega sulanduda või olla silmapaistva disainiga efektseks disaini elemendiks? Esimesel juhul sobivad hästi puidutoonid või seintega samavärvilised uksed. Isikupärase ja silmatorkava lahenduse saad eristuvaid värve ja mustreid kasutades või erinevaid materjale kombineerides.

Liugustega riidekapi uksed ei pea olema ühesugused. Näiteks on levinud puidutoonides ja klaasist lükanduste koos kasutamine. Peegliga kapiukse ees on hea riietust valida või soengut ja meiki teha. Samal ajal ei tasu peegeluste turvalisuse pärast muretseda, sest need on ohutuse tagamiseks karastatud või kaetud turvakilega.

Garderoobi sisu planeeri vastavalt vajadusele

Kuigi kapiuksed on need, mis toas või koridoris igapäevaselt silma paistavad ja ruumikujunduses olulist rolli mängivad, on vähemalt sama oluline garderoobi sisu.

Et garderoob vastaks sinu vajadustele ja ootustele, mõtle läbi, mida soovid seal hoiustada. Vastavalt sellele saad valida just endale kõige sobivama riiulite, sahtlite ja riidepuu torude suhte. Kui sul on palju mantleid, pintsakuid ja särke, tasub piisavalt ruumi riidepuude riputamiseks planeerida; kui sa eelistad aga rõivaid pigem volditult riiulitel või kapikorvides hoida, ei tasu stangedele nii palju ruumi projekteerida. Ära unusta ka jalanõusid, kotte, kohvreid ja muid esemeid, mida saab mugavalt liugustega garderoobis hoida.

Liugustega kapid sobivad nii koju kui kontorisse ja kõigile esemetele saab garderoobis oma koha planeerida. Kui soovid liugustega garderoobi projekteerimisel abi, võta ühendust meie spetsialistidega või külasta Grandberi esindusi Tallinnas või Tartus.