LOODUSLIKUST KIVIST VALMISTATUD KÖÖGITASAPINDADE KASUTUS- NING HOOLDUSJUHEND

Diapoli Kivitööstuses valmistatud graniidist ja marmorist tööpinnad ning taustakivid on töödeldud enne kivi kliendile väljastamist kivikaitsevahenditega. Soovitame uut töötlemist 1 kuni 2 aastaste vahedega sõltuvalt kivi liigist ning kasutustihedusest (heledad kivid umbes 1 kord aastas ja tumedad kivid 2 aastase intervalliga). Korrapärane hooldus ning õiged puhastusained tagavad Teie tööpindade kauni välimuse aastateks.

PUHASTAMISEST ÜLDISELT:

Graniitpindadele sobivad neutraalsed (pH 7), õrnalt happelised ( pH 4 – 6) või õrnalt leeliselised puhastusained (pH 8 – 10)
Kontrollige kindlasti enne pesuaine kasutamist selle sildil kirjas olevat informatsiooni.
Marmori puhastamiseks happelisi puhastusvahendeid kasutada ei tohi.
Graniidist ja marmorist pindu ei tohi puhastada kriipivate ainete ega ka vahenditega.
TÄHTIS on puhastada tekkinud plekid võimalikult kiiresti, et mustus ei jõuaks imenduda kivisse. Graniidi puhul jõuab seda teha ka 20 min jooksul, marmorisse aga imenduvad ained tema poorsuse tõttu kiiremini. Nii ei pruugi hilisem puhastamine enam tulemust anda ja plekk jääb kivisse.TEGUTSE NII: mahla, kohvi, õli , rasva või punase veini sattumisel kivile kuivata see koheselt paberist käterätiga ning pese veega lahjendatud neutraalse pesemisvahendiga (selleks sobivad mitmed nõudepesuvahendid).Pühi kivi pehme lapiga kuivaks.Toome veelkord välja ained millega tasuks ümber käia hoolikalt: rasv ja õli, punane vein, kohv ja tee ning hapud mahlad.

ET KIVI SÄILIKS KAUA TEGUTSE NII:

kivile sattunud plekid puhastada kohe, et soovimatud ained ei imenduks kivisse. Ära lase plekkidel ära kuivada kuna hilisem töötlus ei pruugi anda soovitud tulemust. Kui kivi ei lähe puhtaks pöörduge palun Diapoli Kivitööstuse OÜ poole. ( tel +372 605 1130 faks + 372 6051135) Meilt on võimalik osta spetsiaalselt kivile mõeldud puhastuspastat.
väldi kivi kriipimist – kasuta lõikelauda. Kaasaegsed noad võivad olla valmistatud erilisest tugevast terasest, mis jätavad poleeritud või lihvitud pinnale kriime. Tavaliste, terasest nugade puhul on kriipimise oht väike.
remondi ja värvimistöö ajaks kata kivi kinni
ära kasuta kivi alusena vasardamisel – kivisse võivad tekkida mõrad ning täkked