Uusimad postitused:

PLAANIS UUS KÖÖGIMÖÖBEL? 7 ASJAOLU, MILLELE VALIKUT TEHES MÕELDA

Kes nõustub väitega, et sügis on imeline? See on lummav aeg, mil puud vahetavad karva ning loodus muutub kõikjal üle Eesti justkui kuldseks. Muuhulgas tähendab see seda, et juba õige pea ootab meid ees mõnus jõuluaeg. Aga enne veel võiks oma kodus läbi viia väikese värskenduskuuri ja vana köögimööbel uue ning parema vastu välja vahetada. Et Sa saaksid uude aastasse võimalikult värskelt astuda.

Selleks, et Sa saaksid valida välja parima (sobivaima, meelepäraseima) uue köögimööbli, panime me kokku globaalsel köögiareenil valitsevad hetketrendid ning lisasime mõned omapoolsed soovitused.

KÖÖGIMÖÖBEL OLGU VASTUPIDAV, KUID ÕIGE KARAKTERIGA  

  • Tumedad toonid. Siin ei ole mõeldud päris musta värvi toone, rõhk on erinevatel hallidel varjunditel. Võimalusi on mitmeid: Sa võid planeerida terve oma uue köögi tumedates trenditoonides või sobitada vaheldumisi heledate värvidega. Näiteks kapiuksed tumehallid ning ülejäänud köögimööbel muud tooni.
  • Alumiinium- ja klaasmaterjalid. Nii alumiinium kui klaas on väga vastupidavad ning kergesti hooldatavad materjalid, seega köögimööbli puhul kindlasti ühed parimad valikud.
  • Köök kui kameeleon. Kuna köök on oma praktilise eesmärgi ehk toidu valmistamise kõrval üha enam ka seltskondlik ruum, tasub Sul uue köögi puhul kaaluda lahendusi, mis võimaldavad köögipinnad ja -esemed vajadusel külaliste eest “ära peita”. Seda saad Sa teha näiteks korvsüsteemide ja köögikappidele paigaldatavate liuguste abil.  
  • Käepidemevabad sahtlid ja uksed, mida saab ühe käevajutusega avada ning sulgeda.
  • Läbimõeldud valgustussüsteem, mis aitab mängida köögi atmosfääriga: toidutegemise ajaks eredam ning reedeõhtuseks mõnusaks olenguks sõpradega sumedam valgus. Tutvu ka meie valikuga.
  • Avatus. Korvid, riiulid ning pinnad, kus Sa saaksid tarbeesemeid, maitseaineid jms hoida selmet neid köögikappidesse peita. Ole uhke oma köögi üle! Näita seda ka teistele. Lisaks on nõnda tunduvalt optimaalsem köögis toimetada, sest kõik vajalik on silma all ja käeulatuses.
  • Rohkem tööpinda. Üha rohkem läheb moodi toidu valmistamine toorainest. See on tervislikum ning järgib ka n-ö aeglase elustiili viljelemist. Sest kõik gnocchi’d (itaalia päritolu kartuliklimbid), pirukad-koogid, hoidised ning pestod ja hummused vajavad ju ruumikat tööpinda, kus neid valmistada.

Kui toidu valmistamiseks on rohkem ruumi, saad Sa seda teha terve perega, mis omakorda lähendab teid omavahel ning tõstab seeläbi üldist elukvaliteeti.

Loe lisaks köökide erinevate stiilide kohta, tutvu meie uue esindusköögiga Tartu esinduses ning vaata, milline on parimatest parim köögimööbel.

Soovid ka endale uut köögimööblit? Võta meiega julgelt ühendust!