Uusimad postitused:

PÕNEV KÖÖGIMÖÖBEL: KÖÖKIDE ERINEVAD STIILID

Köök ei ole juba ammu n-ö keelatud tsoon, kus tegeletakse ainult toidu valmistamise ja koristamisega ning kuhu külalisi mitte mingi hinna eest ei lubata. Täna on köök paik, kus perele meeldib ühiselt aega veeta ning, kuhu kanduvad tihti edasi ka sünnipäevad ja muud peod. Kuna köök on üks armastatumaid ruume meie kodudes, siis tuleb ka sealne köögimööbel hoolega valida.

Lähtu oma isiklikust eelistusest, praktilisest vajadusest, mööbli kvaliteedist, tegija kogemusest ja usaldusväärsusest ning ‒ miks mitte ‒ ka valitsevatest globaalsetest trendidest köögimailmas.

Vaatame enamlevinud köögimööbli stiile ka veidi lähemalt. Ikka selleks, et Sul oleks kergem oma valikut langetada. 

6 ENAMLEVINUD KÖÖGIMÖÖBLI STIILI:

 1. Modernne
  Kujuta ette raamideta köögikappe ja minimalistliku disainiga köögiriistu, roostevaba terast, tühje köögitasapindu, naturaalset puitu, avatust ja õhulisust. Üldist disaini läbivad tugevad horisontaalsed jooned ning puuduvad igasugused ornamendid ja sitsid-satsid.

  Modernses köögis säravad looduslikud materjalid oma täies hiilguses. Kõiksugu esemed paigutatakse sahtlitesse ja kappidesse (silma eest) ära ning hoitakse üldine mulje puhtana.

 2. Maalähedane
  Just nagu talumajapidamises vanasti oli: suur raskest puidust tahumatu söögilaud ja puuküttega pliit, mida saab kasutada nii söögi valmistamisel kui maja soojaks kütmisel.

  Kogu mööbel on töödeldud nõnda nagu oleks antud köögis juba aastakümneid tegutsetud ja selle aja jooksul sadu maitsvaid roogasid valmistatud.

 3. Minimalistlik
  Minimalistliku köögi puhul toimib suurepäraselt tees “vähem on rohkem”. Märksõnadeks on siin puhtad pinnad ja igasuguste elementide puudumine.

  Kaasa minimalistliku köögi kujundamisel valemisse kõige lihtsamad vormid, materjalid ja elemendid. Põhimõte, mida järgida on: kõik eluks vajalik, kuid mitte rohkem! Ka värvivalik peaks olema pigem monokroonne.

 4. Industriaalne
  Industriaalne köök on küll šarmantne, kuid kindlasti mitte õdus ega kodune. Industriaalne stiil kasvas välja kommertslikust restorani köögist.

  Peamisteks detailideks on neutraalsed toonid, avatud riiulid, konksud pottide-pannide riputamiseks, kaitsmata pinnad nagu tellis, veetorud jms.

 5. Eklektiline
  Eklektiline köök on justkui ühepajatoit. Kaasa sisustamisel kõiksugu erinevaid stiile ja juhuslikke elemente, mis Sulle endale meeldivad. Et voila!

  Samas ole ettevaatlik, et tulemus ei oleks liiga hektiline ega visuaalselt häiriv. Kaasa vajadusel sisearhitekt või -disainer.

 6. Skandinaavia stiil
  Põhjamaine stiil ei lähe lähiajal (kui üldse) kindlasti veel moest. Olemuselt on see väga sarnane modernse stiiliga.

  Rõhk on siin heledatel toonidel ja elementidel ning naturaalsetel materjalidel. Tegemist on väga praktilise köögiga. N-ö kohustuslikud elemendid on puidust põrand, vähese mustriga köögimööbel ja seinale mõni huvitav maal.

Grandber Sisustus pakub mitmeid põnevaid köögimööbli stiililahendusi. Lähtume alati Sinu soovist ja vajadustest ning aitame nõu ja jõuga.

Loe meie eelmist blogi, et teha köögimööblit tellides parim võimalik valik. Tutvu meie Tartu esinduse uue esindusköögimööbliga ning loe selle kohta, milline siis ikkagi on parimatest parim köögimööbel.

Kui Sul tekkis küsimusi seoses mõne eelpool kirjeldanud köögistiiliga või soovid Sa oma koju uut köögimööblit, siis võta meiega ühendust!